MLKP: BAYRAM NAMAZ YOLDAŞ ŞEHİT DÜŞTÜ

0 493
image_pdf

Bayram Namaz (Baran Serhat) Yoldaş Yolumuzu Aydınlatıyor

Bayram Namaz ( Baran Serhat) yoldaş, 23 Mart sabahı TC ve işbirlikçisi çeteler tarafından Rojava’nın Serekaniye kentinde gerçekleştirilen alçakça bir saldırı sonucu ölümsüzleşti. Her zaman olduğu gibi sabahın erken saatinde devrimci görevlerinin başındayken, içinde bulunduğu araca önceden yerleştirilen bombanın patlatılması sonucu  Baran yoldaş şehit düştü, yanındaki yoldaş yaralandı.

Baran Serhat yoldaş partimizin Merkez Komite ve Kürdistan Komitesi üyesi, Rojava temsilcisi ve komutanıydı.

Partimiz MLKP’nin önder kadrolarından biri olan Baran Serhat yoldaşın hedef alınması tesadüf değil. Bu saldırı Türkiye Kürdistan birleşik devrim köprüsünü yıkmayı amaçlayan Pirsus katliamının devamıdır. Partimiz Rojava devrimi başladıktan hemen sonra savaş siperlerinin en önüne konumlandı. Kobane’den Rakka’ya, Mınbiç’ten Efrin’e hemen her cephede TC işbirlikçisi çetelere karşı savaştı, şehitler verdi. Sömürgeci faşist Tc’nin işbirlikçi çeteler eliyle Rojava ve Kuzey Suriye’de fetih hesaplarını boşa çıkarmada önemli rol oynadı.

Baran yoldaş Rojava’da bulunduğu beş yıl boyunca parti kuvetlerimizin ideolojik, politik, örgütsel ve askeri önderliğini yürüttü. Onlarca kadın ve erkek yoldaşın çok yönlü eğitiminde birinci derecede yer aldı. Rojava devriminin zaferi için aklıyla, emeğiyle, sevgisi ve devrimci coşkusu ile çalıştı. Cepheden cepheye koştu. Enternasyonal Özgürlük Taburunun kuruluş çalışmalarını yürüttü.

Baran yoldaş devrimci cüreti, bilinci ve kendini ortaya koyuşu ile kedisini devrimin feda bölüğü olarak tanımlayan partimizin önderlik gücünü temsil etti, bir an olsun kendini sakınmadı. 24 saat devrim için yaşadı. Küçük büyük demedi devrimci her görevle devrimci adanmışlık ve özenle ilişkilendi.

Baran yoldaş savaş siperleri ile siyasi ve örgütsel çalışmayı birleştirdi, komutanlar ve savaşçılar kadar politik ve örgütsel niteliği yüksek kadrolar yetiştirdi. Rojava devriminin savunulması kadar devrimci demokratik inşasında çalışan parti güçlerimize önderlik etti.

Baran yoldaş HBDH’nin kuruluşunda ve geliştirilmesinde yer aldı. HBDH’nin kararlarının pratikleştirilmesi, söz ve eylemin birliği için gayret etti. Orta Doğru bölge devrimi perspektifli birleşik devrim çizgisini kararlılıkla takip etti.

Baran yoldaş Serhatlı bir Kürt komünistti. 2003’den tutuklandığı 2006’ya kadar partimizin Kürdistan Komitesinde yer aldı. Bakur çalışmasının önderliğini üstlendi. İşkencelerde ve zindanlarda direnişçiliği ile öne çıktı. Hücreleri birer devrim okuluna çevirdi. Zindandaki devrimci görevini bitirdikten ölümsüzleştiği güne kadar yine Kürdistan komitesi üyeliği yaptı.

O, partimizin sosyalist yurtseverlik çizgisinin inşa edilmesine büyük katılarda bulundu. Bu çizginin pratikeşmesi için kendini sınırsızca ortaya koydu. Fiili meşru mücadele ile yaşa dışı mücadeleyi birleştirdi. Örgütlenme ve çalışma tarzını, politik askeri mücadeleyle harmanladı. Bulunduğu her yerde özgür Kürdistan şiarın yükseltti ve bu şiarı kendi kişiliğinde cisimleştirdi.

Sömürgeci faşist çeteler bilsinki ne Pirsus gibi kitle katlimaları ne de Baran Serhat gibi önder kadrolarımıza alçakça saldırıları devrim yürüşümüzü durduramaz, özgürlük ve sosyalizm mücadelemizi engelleyemez, özgür Kürdistan düşümüzü boğamaz.

Aşağılık düşman sürüleri bilsinki partimizin Baran Serhatları bitmez.

Baran Serhatın emekleriyle yetiştirdiği kadın ve erkek komutanlar, savaşçılar onun nöbet yerini doldurmaya hazır.

Ne yaparsanız yapın çığ gibi çağ gibi geleceğiz.Ölümsüzlerimizin düşlerini sürdük kızgın namlularımıza. Kurşunlarımız ve bombalarımızla Baran olup yağacağız üstünüze.

Durdurmazsınız bizi. Rojava devrimini savunmya ve inşa etmeye devam edeceğiz. Sömürgeci faşist rejiminizi yıkacağız. Kürdistan’ı özgürleştireceğiz.

Genç kadın ve erkekler en öne, parti saflarına Baranlaşmaya

Biz Baran Serhatları olan bir partiyiz. Durduramazsınız bizi. MLKP durdurulamaz!

Baran serhat ölümsüzdür!
Yaşasın Rojava devrimi! Yaşasın özgür kürdistan!
Yaşasın Ortadoğu Devrimi!
Yaşasın özgürlük ve sosyalizm!

MLKP Kürdistan

image_pdf

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.