HASAN ŞENSOY, İBRAHİM YİRİK VE ROJAVA DEVRİMİNE “ÇAĞRI” İMZACILARI

0 1.425
image_pdf

Hasan Şensoy, Süleyman Biber, İbrahim Yirik, Muzaffer Başar, Battal Uğun, Veli Metin Ulu, Süleyman Sezer, ve Yılmaz Bektaş, Marksist Leninist Silahlı Propaganda Birliği (MLSPB) davasından daha önce cezaevinde tutulan isimler Rojava devrimi ile ilgili 21 Temmuz 2014 tarihinde çağrı yaptı.

  • ÇAĞRI AÇIKLAMASI

“Emperyalist-kapitalist devletlerin ve bölge diktatörlerinin çizdiği sınırları, yönetme tarzlarını tanımayan Kürtler, Araplar, Ermeniler ve bölgenin diğer etnik unsurları kendi kaderlerini kendileri belirlemeye karar verdiler”

“IŞİD gibi El-Nusra gibi tarihsel hiçbir karşılığı olmayan, terörist olduğu kadar insanlığın yüz karası çetelerle devrim kesintiye uğratılmaya, boğulmaya çalışılmaktadır. Tam da bu noktada devrimci sorumluluk; Rojova Devrimini yaşatmak ve Filistin halkının mücadelesini destelemek, enternasyonalizm bayrağını yukarı kaldırmaktır.

Halkların kendi kaderlerini kendi özgür iradeleriyle belirlemeleri, özgür iradeleriyle birlikte yaşamalarının önü ancak enternasyonal dayanışma ruhunun hayata geçirilmesiyle sağlanabilir.”

Açıklamada, ilerici, yurtsever, devrimci tüm birey ve kurumlara Rojova devrimini yaşatmak-derinleştirmek ve aynı zamanda Filistin halkının mücadelesinin desteklenmesi için harekete geçmeleri çağrısı yapıldı.

21 Temmuz 2014

Biz bu devrimci sorumluluğu taşıyanlar, Enternasyonalist bayrağı yukarı kaldıranlar ve mücadeleyi sürdürenler olarak “bu çağrıyı yapanlar ve imzacılara” davet ettikleri sorumluluklara uygun tutumu kendilerinin ne ölçüde sergiledigini ve sorumluluğa davet eden çağrılarının  gereklerini ne kadar yerine getirdiklerini soruyor ve yanıt verin çağrısı yapıyoruz…

image_pdf

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.