Rosa Luxemburg ve Karl Liebknecht, Berlin’de anıldı

1 211
image_pdf

Alman emperyalist burjuvazisi tarafından 15 Ocak 1919 tarihinde katledilen Almanya Komünist Partisi–KPD kurucuları ve yöneticileri Rosa Luxemburg ve Karl Liebknecht çok sayıda demokrat, devrimci, sosyalist ve komünistler tarafından suikastle öldürülmelerinin 103. yıl dönümünde anıldı. Anmaya Filistin Demokratik komiteleride katıldı. 

Filistin Demokratik komiteleri adına yapılan konuşmada, Enternasyonalist dayanışmanın ve mücadelenin önemi vurguladı. Ayrıca siyonist işgalci düşmanın Filistin halkına yönelik işlenen suçlarada emperyalist güçlerinde ortak olduğu ve siyonist rejimin işgal ve saldırılarını onayladıklarının altı çizildi. Kapitalizme, emperyalizme karşı mücadelenin aynı zamanda anti-siyonist olması gerektiği ifade edildi.

Konuşmada ayrıca siyonist rejim tarafından esaret altında tutulan Ahmed Saadat, Walid Daqqa, Marwan Barghouti ve George Abdullah liderliğindeki Filistinli tutsaklar da selamlandı.

Anma için Frankfurter Tor caddesinde toplanarak sloganlar eşliğinde yürüyen grup, Rosa Luxemburg ve Karl Liebknecht’ın mezarına çiçek ve çelenk bıraktı.

image_pdf
1 yorum
  1. gralion torile diyor

    Very interesting information!Perfect just what I was searching for!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.