FDKC üyesi Talal Ebu Zarife, Gazze’de direnişe liderlik ederken şehit düştü

0 5
image_pdf

Filistin’in Kurtuluşu için Demokratik Cephe (FDKC) Siyasi Büro üyesi Talal Ebu Zarife ve yoldaş Mahmud Hammami dün gece, “İsrail” işgal güçlerinin Gazze’nin güneyindeki el-Sabra mahallesini hedef alan bir hava saldırısında şehit düştü.

FDKC Ebu Zarife’nin şehit düştüğünü duyurduğu açıklamasında: “yoldaşı Mahmud Hamami ile birlikte Gazze Şehri’nin doğusundaki el-Sabra mahallesinde acımasız İsrail işgaline karşı direnişe liderlik ederken şehit olduğunu” belirtti.

Demokratik Cephe yaptığı açıklamada, “Gençliğini ve yıllarını FDKC çatısı altında halkıyla birlikte savaşmaya adamış ulusal bir liderdi. Ebu Zarife Cezayir’de bir üniversitede okurken direniş hareketinin saflarına katılmış ve daha sonra liderlik görevlerini üstlenmek üzere Gazze Şeridi’ne dönmüştü. Filistin ve Ulusal Hareket, duruşu sağlam olan bir lideri, her alanda ve her zaman davasına ve halkına hizmet için çok şey yapan, cesur ve atak siyasi duruşlarıyla öne çıkan birleştirici bir yoldaşını kaybetti.” denildi.

Açıklamada, Ebu Zarife’nin “geçtiğimiz Nisan ayında çalışmalarını tamamlayan sekizinci Ulusal Kongre’de Demokratik Cephe Siyasi Büro üyeliğine seçildiği” ifadelerine yer verildi.

FDKC askeri kanadı Şehit Ömer el-Kasım‘ın Güçleri’de yazılı bir açıklama yayınladı, “Komutan Mahmud Hamami, savaşçıların örgütlenmesi, eğitimi, adaptasyonu ve kordinasyonunda öncü role sahip bir komutandı. Mahmud Hamami Gazze Şeridi ekseninde, İsrail düşmanının saflarında personel ve teçhizatta ağır kayıplara neden olan düzinelerce operasyonu organize etti.” dedi.

Şehit Ömer el-Kasım güçleri açıklamasını şöyle bitirdi: Bugün, Yoldaş Komutan Mahmud Hamami ve Yoldaş Komutan Talal Ebu Zarife’ye veda ederken, barbar ordusuna karşı çatışmayı tırmandırmak, ona anlamlı bir ders vermeye devam etmek için daha kararlı ve daha güçlüyüz, işgal ordusunun pişmanlığı fayda etmeyecek, aşağılanmış bir şekilde ölülerini, yaralılarını ve sakatlarını Gazze Şeridi topraklarından sürükleyerek taşıyacak” dedi.

image_pdf

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.