FHKC HEYETİ MOSKOVA’DA, “YÜZYILIN ANLAŞMASI” ELE ALINDI

0 970
image_pdf

 

FHKC HEYETİ PUTİN’İN ORTADOĞU ÖZEL TEMSİLCİSİ MİHAEL BOGDANOV İLE GÖRÜŞTÜ

Rusya Dışişleri Bakanlığının davetiyle Moskova’yı ziyaret eden Filistin Halk Kurtuluş Cephesi politbüro heyeti, Mihail Bogdanov ile bir araya geldi.

Heyette FHKC genel sekreter yardımcısı Abu Ahmad Fuad, FHKC siyasi ilişkiler sorumlusu Dr. Mahir Tahir ve politbüro üyesi Abu Ali Hasan yer aldı.

Heyet, Rusya Dışişleri Bakanı Yardımcısı ve devlet başkanı Putin’in Ortadoğu özel temsilcisi Mihael Bogdanov ile bir araya geldi. Toplantı yaklaşık 3.5 saat sürdü.

  • Yüzyılın Anlaşması Ele Alındı

Toplantıda Filistin’in ve işgal altındaki toprakların karşı karşıya kaldığı tehlikeler ve Bahreyn’de ilk çalıştayı yapılan ‘Yüzyılın Anlaşması’ ele alındı.

Rus tarafının bu anlaşmaya ve bu anlaşma üzerinden Filistin lehine olan meşru uluslararası kararlara darbe vurulmasına karşı çıktığı aktarıldı.

Rus tarafı, FHKC heyetine Filistin içindeki bölünmenin bitirilmesi ve ulusal birliğin sağlanması gerektiğini söyledi.

  • Mahir Tahir: Filistin Kurtuluş Örgütü yeniden aktifleşmeli

Rusya’ya davet için teşekkür eden FHKC heyetinin, Filistin halkının mücadeleye devam edeceğini ve tüm haklarını elde edene kadar Amerikan-Siyonist planlara karşı savaş vereceğini söylediği aktarıldı.

Öte yandan toplantı sonrası değerlendirme yapan siyasi ilişkiler sorumlusu Mahir Tahir, işgale ve tehlikeli planlara karşı Filistin Kurtuluş Örgütünün yeniden aktifleşmesi gerektiğini söyledi.

Filistin Yönetiminin, İsrail ile anlaşmaları askıya aldığını duyurmasının ardından Filistin Halk Kurtuluş Cephesi yayınladığı bir açıklama ile FKÖ’yü acil toplantıya çağırmıştı.

Kaynak: Marbuta

image_pdf

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.