Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) 8. Ulusal Kongre’sini Gerçekleştirdi

0 4.667
image_pdf

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC), 8. Ulusal Kongresi’ni 20 Mayıs 2022’de tamamladığını duyurdu. İşgalci siyonist yerleşimin planları Güçlü destek, Rüknü’ş-Şehit 2 tatbikatı ve Kudüs’ün kılıcı savaşı ile elde edilen zaferle suya düştü. Filistin Halk Kurtuluş Cephesi 54. kuruluş yılı sonrası 8. Kongre’sini elde edilen bu başarılar üzerine tamamladı. Genel sekreterliğe Ahmad Sa’adat yardımcılığına ise Cemil Mezher seçildi.

Kongre’de Siyasi Büro ve Merkez Genel Kurulu üyeliklerinde tüm birimlerini kapsayacak bir şekilde geniş çaplı bir yenileşme sağlandığı belirtildi. FHKC’nin Kongre sonrasında yaptığı açıklamasında, siyasi programın yeni gelişmelerin ışığında ve siyonist düşmana karşı verilen savaşın doğasına uygun bir şekilde yeniden gözden geçirildiği ve gerekli düzenlemelerin yapıldığı ifade edildi.

Açıklamada, Kongre’de Filistin halkının tarihi topraklarındaki haklarının savunulması ve bu topraklar üzerinde herhangi bir pazarlığın kesinlikle reddedilmesi konusundaki tutumun korunması gerektiğine vurgu yapıldığı dile getirildi. Kongre, amaçların gerçekleştirilmesi ve siyonist düşmanın yenilgiye uğratılması için işgale karşı silahlı mücadelenin temel, ekonomik, demokratik, kitlesel ve toplumsal yöntemlerin ise tümünün senkronize kullanılması gerektiğini vurguladı.

Kongre, silahlı mücadele iradesini zayıflatan ve hafifleten her türlü anlayışı reddetti. Kongre bir kez daha zaferin ancak silahlı bir mücadele ve silahlı bir halk savaşı ile elde edileceğini, siyonist düşmanın ancak bu yolla yenileceğini ve Filistin halkının zaferinin bu temel üzerinde sağlanacağını teyid etti.

image_pdf

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.