Halide Cerrar, kızı Suha Cerrar’ın cenazesine katılamadı

0 516
image_pdf

Siyonist (faşist) rejim hapishanelerinde esir tutulan Halide Cerrar’ın kızı Suha Cerrar hayatını kaybetti.

Filistin halkının hakları için savaşan kızı Suha’nın cenazesine Siyonist rejimin izin vermemesi nedeniyle Halide Cerrar katılamadı. Hakkında açılmış hiçbir dava ya da soruşturma olmadan 21 aydır esir tutulan Halide Cerrar’ın, kızı Suha’nın cenazesine katılma hakkını Siyonist (ırkçı) işgal mahkemeleri reddetti.

Cerrar’ın ailesinden yapılan açıklamada 31 yaşındaki Suha, pazar günü geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetmişti.

  • SİYONİST (FAŞİST) REJİM İZİN VERMEDİ

FHKC üyesi Halide Cerrar, kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden kızı Suha’yı Damon Kalesi/Hayfa’daki hücremin penceresinden bu ülkenin semasını kucakladım. Filistin’i sevdiğim kadar seni sevdiğimi söylemek istedim. Seni öperek uğurlamama izin vermediler. Çiçeklerle veda ediyorum sana. Ayrılığın acı, acı ama ben sevgili vatanımın dağları kadar güçlüyüm.   Beni bağışla kızım.  Sevgili annen Halide” yazısıyla cenaze törenine gönderdiği çelenkle son yolculuğuna uğurladı.

Cerrar, Filistin devlet televizyonunun kendisine gösterilmek için canlı yayınladığı cenaze törenini, hapishane koğuşundaki televizyondan izleyebildi.

FHKC yöneticisi Cerrar’ın kızı Suha, El-Bire kentindeki El-Ayn Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından geniş katılımlı bir törenle toprağa verildi.

image_pdf

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.