HBDH: GERİLLA BİRLİĞİMİZİ KUTLUYOR BAŞARILARINI SELAMLIYORUZ

0 843
image_pdf

 

IĞDIR’DA DÜŞMANA BÜYÜK KAYIPLAR VERDİRDİKLERİ EYLEMLERİNİ SELAMLIYOR

Türkiye ve Kürdistan toprakları, halklarımızın kurtuluş mücadelesi ve geleceğini etkileyecek kritik süreçlerden geçiyor. İçinde bulunduğu ekonomik-politik kriz her geçen gün daha fazla derinleşen faşist devlet egemenliğini koruyabilmek için her yol ve yöntemi deniyor, ama sonuç alamıyor. Egemenliklerini sağlama almak için attıkları her adımın bir süre sonra boşa çıkmasıyla faşist uygulamalarında pervasızlaşıyor, daha fazla saldırganlaşıyorlar. Bir yanda baskı zulüm ve katliam politikalarının gün geçtikçe boyutlanması diğer yanda yıllardır üst üste yaşadığımız ve toplumsal hiç bir soruna çözüm üretemeyen seçim süreçleri bize tek bir şey anlatıyor, egemenler yönetemiyor. Güçsüzler, çöküş sürecindeler.

Görevimiz bu çöküş sürecini hızlandırmak, bu zulüm düzenini sahipleriyle birlikte tarihin çöplüğüne fırlatıp atmaktır. Halklarımızın yaşamını kabusa çeviren bu karanlık düzen ve onun uygulayıcı faşist devlet yıkılmalıdır. Halklarımızın tek kurtuluş yolu devrimci mücadele ve Birleşik Devrimdir.

Bu perspektifle Kürdistan ve Türkiye halklarının kurtuluşunu hedefleyen HBDH çalışmalarına devam ediyor eylem ve faaliyetlerini sürdürüyor.

Bu kapsam da HBDH Ortak Komutanlığına bağlı gerilla güçlerimizin 18 Nisan’da Doğubayazıt’ta ve 1 Haziran’da Iğdır’da gerçekleştirdikleri düşmana büyük kayıplar verdirdikleri eylemlerini selamlıyor başarıların devamını diliyoruz.

HBDH güçleri Türkiye ve Kürdistan’ın bütün alanlarında mücadeleyi büyütmeye devam edecek ve mutlaka hedefe varacaktır. Birliğimiz, yürüyüşümüz ve ölümsüzlerimizden aldığımız güçle bir kez daha söz veriyoruz ki Birleşik Devrimi kazanacağız. Bu Bağlamda Halklarımızı HBDH’nin önderlik ettiği Birleşik Devrim mücadelesine omuz vermeye, devrim hareketine güç katmaya çağırıyoruz.

FAŞİST DEVLETİ YIKACAĞIZ

YAŞASIN HALKLARIN BİRLEŞİK DEVRİM HAREKETİ

24 HAZİRAN 2019

HBDH Yürütme Komitesi

image_pdf

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.