HBDH İntikam Birimleri Türkiye’nin Birçok Noktasında Eylem Gerçekleştirdi

0 1.104
image_pdf

Güçlerimiz tarafından Türkiye’nin pek çok noktasında eylem düzenledi. yapılan eylemler 15 Şubat’ta Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a karşı düzenlenen uluslarası komploya ve halklara dayatılan imha saldırılarına karşı gerçekleştirilmiştir.

Türkiye halklarının özgürleşmesinin ve işçi sınıfının kurtuluşu mücadelesinin başarılı olması Kürt halkının özgürleşmesiyle mümkündür. Faşizm bugün Rojava’ya, Kürdistan’ın her parçasına ve ezilen tüm halklara saldırırak tüm ezilenlerin özgürlüğünü, direnişini engellemeye çalışmaktadır. AKP-MHP faşizmi tarafından işçi sınıfı ve ezilen halklara karşı sürdürülen tecrit ve imha politikaları, gün geçtikçe yoğunlaşmaktadır.

AKP-MHP faşizmi birleşik mücadeleye yönelik saldırılarını arttırmış ancak başarısız olmuştur. Bu başarısızlığının en büyük kanıtı, güçlerimiz tarafından verilen mücadelenin gün geçtikçe yükselmesidir. Faşist iktidar komplolara, işgallere, katliamlara rağmen devrimci mücadelenin gelişmesini engelleyememiştir.

  • HBDH VE KBDH GÜÇLERİNİN GERÇEKLEŞTİRDİĞİ EYLEMLER

10 Şubat tarihinde HBDH Nurhak Cem İntikam Birimleri tarafından İstanbul Okmeydanı’nda faşist işbirlikçilere ait 4 araç imha edilmiştir.

11 Şubat tarihinde, HBDH Tîrêj Alîşêr İntikam Birimleri tarafından İstanbul Nurtepe’de AKPlilere ait olduğu tespit edilen 2 araca hasar verilmiştir.

11 Şubat tarihinde, HBDH Ulaş Bardakçı İntikam Birimleri tarafından İzmir’in Konak ve Menemen ilçesinin farklı bölgelerinde faşist AKP işbirlikçilerine ait olduğu bilinen 3 araç, 1 pikap ve 1 yarım otobüs imha edilmiştir.

11 Şubat tarihinde HBDH Sinan Ateş İntikam Birimleri tarafından İstanbul Esenyurt’ta, katil polis güçlerine ait 1 emniyet aracı imha edilmiştir.

12 Şubat tarihinde KBDH Roza Rênas İntikam Birimleri tarafından, İstanbul Esenyurt’ta ,faşist AKP destekli tecavüzcü Ensar Vakfı’na ait servis aracı olarak kullanılan jumbo tipi 2 minibüs imha edilmiştir.

İşgalci faşist AKP ve işbirlikçilerini kuşatmaya devam edeceğiz.

AKP ve onun işbirlikçileri; Halkarın Birleşik Devrim Hareketi olarak sizden hesap sorulmadık gün bırakmayacağız. Halklara ettiğiniz zulm yanınıza kalmayacak. Komplolarınızı, başta Kürt halkı olmak üzere ezilenlere yönelik imha politikalarınızın hesabını sormaya devam edeceğimizden şüpheniz olmasın!

image_pdf

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.