HBDH: İZMİR’DE HAPİSHANE PERSONEL ARACINI BOMBALADIK

0 651
image_pdf

Cezaevi servis otobüsüne yönelik bombalı eylem

Hapishanelerde politik ve adli tutuklulara yönelik saldırılara karşı 31 Ağustos günü saat 08.00’da İzmir’in Buca İlçesi’nde cezaevi servis otobüsüne yönelik bombalı eylem gerçekleştirdik.

Faşist diktatör Erdoğan ve çetesi, özgür ve onurlu bir yaşam mücadelesi veren tüm emekçilere azgınca saldırmaya devam ediyor. İşçilerin ve ezilenlerin her demokratik ve devrimci eylemini gazla, copla, dipçikle, kelepçeyle, kurşunla boğmaya çalışıyor. Dağları bombalıyor, ormanları yakıyor, yoksul halkımızın yaşam alanlarını yıkıyor. Boğazına kadar suça ve zulme batmış bu halk düşmanları ayakta kalmak için, dört elle, sömürgeci savaşa, faşist teröre, OHAL’e ve KHK rejimine sarılmış durumdalar.

Sayıları yüzbinlere ulaşan kadın, erkek, LGBTİ politik tutsaklar ve adli tutuklular da diktatör ve çetesinin yönettiği faşist devlet terörünün hedefindeler. Uzun zamandır, sürgün, tecrit, işkence, hak gaspı terörüne maruz kalıyorlar. Kadın tutuklulara yönelik başta taciz olmak üzere çeşitli cinsiyetçi saldırılar uygulanıyor. Her hapishane bir Nazi kampına çevrilmeye çalışılıyor. Son olarak ise, Guantanoma’ya secde ettiğini açıklayan diktatör, tek tip elbise saldırısının başlatılacağını açıkladı.

Bütün bu faşist, cinsiyetçi devlet terörüne ve hak gasplarına karşı, 31 Ağustos sabahı İzmir Buca’da, hapishane personelini taşıyan bir servis aracını bombaladık.

Adalet Bakanlığı adlı adaletsizlik ve zulüm bakanlığını, hapishane müdürlerini, gardiyanları, işkenceci hapishane müdürleriyle işbirliği yapan diğer personeli uyarıyoruz. Politik tutsaklara, adli tutuklulara saldırıları durdurmazsanız halklarımızın devrimci adaletinin gereğini yerine getirmeye devam edeceğiz.

HALKLARIN BİRLEŞİK DEVRİM HAREKETİ

image_pdf

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.