İbrahim Kaypakkaya Suriye’de Askeri Bir Törenle Anıldı

0 426
image_pdf

MKP ve TKP-ML Ortadoğu topraklarında 18 Mayıs 2022 tarihinde devrimci önder İbrahim Kaypakkaya anısına askeri bir tören gerçekleştirdi. Törene DKP/BÖG, MLKP, TKEP/L, DKP-Birlik ve THKP-C/MLSPB katıldı. Tören Kaypakkaya şahsında bir dakikalık saygı duruşu ile başladı.

  • “Şimdi Kazanma Zamanıdır! Biz Kazanacağız!”

MKP ve TKP-ML adına hazırlanan metni okuyan Meral Berna, “Dostlar, yoldaşlar;  İbrahim Kaypakkaya, Diyarbakır Hapishanesi’nde işkenceyle katledilmesinden bugüne kadar geçen 49 yıl içinde gerek mücadele yaşamı gerekse de ileriye sürmüş olduğu tezler nedeniyle güncelliğini korumaktadır” dedi. Ardından sözlerine şöyle devam etti; “50 yıllık direniş ve mücadele geleneğimiz önder yoldaşımızın çizdiği güzergahta ilerleyerek zaferi kesin kılacaktır. Şimdi kazanma zamanıdır. Biz kazanacağız.”

  • “Silahlı Mücedele Türkiye Halkının Gündemine Oturmuştur”

THKP-C/MLSPB adına Hüseyin Cevahir bir konuşma yaptı. “Türkiye Devrimci Hareketinin mihenk taşlarından lider, önder kadrolarından İbrahim Kaypakkaya’yı anıyoruz. Oligarşik dikta rejiminin unuttuğu bir gerçeklik vardı, artık buz kırılmıştı, yol açılmıştı. Silahlı mücadele, silahlı bir halk savaşı artık ’71 pratiği diye adlandırdığımız kopuşla Türkiye halkının gündemine oturmuştur” dedi. Cevahir konuşmasının devamında “Komünist önder İbrahim Kaypakkayalara, Mahir Çayanlara, Deniz Gezmişlere ve Haki Karerlere bizlere bu mukaddes davayı, bizlere bu kutlu yolu gösterdikleri için minnettarız” sözlerini sarf etti ve konuşmasını “Yaşasın Ortadoğu halklarının kurtuluş savaşı” ve “Zafere kadar savaş” sloganları ile sonlandırdı.

  • “Ya Zafer Ya Zafer”

DKP/BÖG adına Tufan Pir Keleş bir konuşma yaptı. Keleş konuşmasına “Yoldaşlar Mayıs ayı devrimci feda kuşağının tekrar tekrar yeniden üretildiği bir aydır. Denizler, Mahirler, İbrahim Kaypakkayalar, Haki Karerler, Dörtler bize devrimci feda kuşağının bize bitmez tükenmez kesintisiz biz yol olduğunu göstermiştir” sözleri ile başladı. Ortak mücadelenin önemine vurgu yaparak “Ya zafer ya zafer” sloganı ile konuşmasını sonlandırdı.

  • “Bu Mücadeleyi Birleşik Bir Mücadele ile Zafere Götüreceğiz!”

MLKP adına yapılan konuşmada “Bugün 50 yıl sonra 18 Mayıs’ta devrim topraklarında İbrahim Kaypakkaya’yı anıyoruz. İbrahim Kaypakkaya’yı anmak işgale, sömürgeciliğe ve zulme karşı direnmektir” dedi. “Bugün Rojava devrimine, Kürt Özgürlük Mücadelesine, Türkiye’de işçi sınıfına karşı saldırılar söz konusu olduğunda birer İbrahim, Ferhat, Dörtler, Mahir, Deniz olarak direneceğiz. Ve bu mücadeleyi birleşik bir mücadele ile zafere götüreceğiz. O zafer gelinceye kadar durmak yok” sözleri ile konuşmasını sonlandırdı.

image_pdf

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.