KBDH’NİN İLANI: BERNA ÜNSAL İLE RÖPORTAJ

0 628
image_pdf

 

ANF: 8 Mart gibi anlamlı bir gün vesilesiyle bir araya geldiniz ve böylesi bir birliktelik gerçekleştirdiniz. MKP olarak kadınların aynı cephede buluşmasını ve birleşmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Öncelikle tüm halklarımızı komünist coşku ile selamlıyoruz. Dünyada tüm ezilen emekçi kadınların mücadele günü olan 8 Mart’ı kutluyoruz. Emperyalist, gerici devlet yapılarının işbirlikçisi AKP’nin önderliğinde Faşist Türk ordusunun Ortadoğu’da Bakurê Kurdistan’da ve Türkiye’de ezilen tüm sınıf, ulus, inanç ve cinslere karşı sömürü ve katliamları hız kesmeden devam etmektedir.

  • Yeni Bir Devrimi İnşa Etmek İçin Bir Aradayız

Ve yine Türkiye’de, Bakurê Kurdistan’da, Ortadoğu’da günlük değişen siyasi gündem, devrimci hareketleri, farklı mücadele biçimlerini denemeye ve devrimci savaşı yükseltmeye çağırıyoruz. Ezilenin ezileni biz kadınlar, erkek egemenlikli tüm sistemleri yıkıp ve yeni bir devrimi inşa etmek için bir aradayız. İnsanlığın ayaklar altına alınıp cins ayrımıyla köleleştirilen ataerkil sistemi yıkıp, yerine demokratik, özgürlükçü sistemi kurmak için buradayız.

Maoist kadınlar olarak, biz bileşik mücadelenin stratejik öneminin farkındayız. Bu temelde ezilen tüm kadınlarımızı birleşik devrim hareketinde örgütlenmeye, mücadeleye çağırıyoruz. Baharı tüm renkli ve coşkun seliyle büyük bir seferberlik ruhuyla karşılayalım. Kadınlar iktidar, kadınlar yönetime şiarıyla örgütlenelim, savaşalım, kazanalım ve kendi kaderimizi kendi ellerimizle kuralım.

8 MART 2017

MKP – BERNA ÜNSAL

image_pdf

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.