LONDRA’DA THKP-C GERİLLALARI ANILDI

0 3.583
image_pdf

Londra’da THKP-C/MLSPB gerillaları Fırat Yıldırım (Tamer Kasabalı), Umut Özsepet (Çayan Kızılbaş), Muhammed Tiril (Mahir Ernesto), Fırat Çaplık (Alper Koçer Çakas) anıldı.

22 Aralılk Pazar günü Halkın Devrimci Güçleri tarafından organize edilen anma etkinliğine Partizan dergisi, Kürt halk meclisi ve devrimci kurum temsilcileri katıldı. Anma şehitler anısına saygı durşu ile başladı. Ardından THKP-C/MLSPB’nin Dörtler adına yaptığı açıklama okunarak devam etti.

Kürt halk meclisi adına kunuşan arkadaş ise onların anısına  bağlılık vurgusu yapıtı ve  THKP-C/MLSPB adına anmaya gönderilen mesajı okudu. “Bizlerin kalplerini şovenist ve ırkçı hislerden arındıran ve birleşmiş insanlık ideali olan hedefimize kopmaz bağlarla bağlayan şehitlerimizi anma etkinliğini örgütleyen halkın devrimci güçlerini, yoldaşlarımızı ve dost devrimci güçleri en içten devrimci coşkumuzla selamlıyoruz”. 


  • THKP-C/MLSPB ADINA OKUNAN MESAJ:

Değerli yoldaşlar;

Bizlerin kalplerini şovenist ve ırkçı hislerden arındıran ve birleşmiş insanlık ideali olan hedefimize kopmaz bağlarla bağlayan şehitlerimizi anma etkinliğini örgütleyen halkın devrimci güçlerini, yoldaşlarımızı ve dost devrimci güçleri en içten devrimci coşkumuzla selamlıyoruz.

Bizler THKP-C/MLSPB gerillaları ve Enternasyonal devrimciler olarak Türkiye’de, Kürdistan’da ve coğrafyamız Ortadoğu’da dünya halklarının umudu olan enternasyonalizm fikrini yeniden filizlendiren şehitlerimiz Fırat Çaplık, Muhammed Tiril, Umut Özsepet, Fırat Yıldırım yoldaşlara ve daha nicelerine… Bizlere böylesine mukaddes bir görevi ve sorumluluğu devrettikleri için minnettarız.

Bizler emperyalizm tarafından yeniden paylaşılan dünyanın en kritik bölgesi Ortadoğu’da Kürt, Türk, Arap ve çeşitli uluslardan devrimciler olarak aynı saflarda omuz omuza amansız bir savaşın içersindeyiz. Dünya halklarının bizlere taşıma onurunu verdikleri devrim ve sosyalizm bayrağını kendi cephemizde kanımızın son damlasına kadar dalgalandıracağız. Ta ki zafere kadar

Yaşasın ortadoğu devrimci çemberi

Bütün ülkelerin işçileri ve ezilen halkları birleşin

Devrimci selam ve saygılar

21 Aralık 2019

THKP-C/MLSPB


  • Partizan adına yapılan konuşmada şunlara değinildi:

Sevgili dostlar; hepinizi Partizan adına selamlıyorum. Bu gün 16 Eylül tarihinde şehit düşen ve yaşamlarını Türkiye ve Kürdistan halkına armağan eden 4 THKP-C/MLSPB gerillasını anmak için burada toplanmış bulunuyoruz.

Dostlar içerisinden geçtiğimiz süreç emperyalist kapitalist sistem ve yerli uşaklarının dünya halklarına işçi sınıfı ve emekçilere ezilenlere kürt ulusu ve tüm azınlıklara saldırılarının doruk noktaya çıktığı, haksız savaşlar ve işgallerle milyonlarca insanın katledildiği ve yerinden ve yurdundan edildiği bir süreci yaşıyoruz. Ortadoğu coğrafyası emperyalistlerin pazar paylaşımı sonucu adeta yıkımın eşiğine getirilmiştir. Emperyalistlerin uşağı faşist Türk devleti de efendilerinden aldığı icazetle Rojava`da Kürt ulusunun büyük bedeller sonucu oluşturduğu alanlara saldırmakta ve işgal etmektedir. Faşizm gerek ülkede gerekse Rojava`da saldırılarına ve katliamlarına hız kesmeden devam etmekte halk kitlelerini sindirmek amaçlı topyekün bir saldırı baskı ve teslim alma süreci yürütmektedir. Ancak bu çabası nafiledir. Yaşadığımız topraklarda faşizme ve emperyalizme karşı direnen mücadele eden ve bas eymeyen güçlü bir gelenek var.

Bu gelenek hiç bir dönem faşizme ve gericiliğe boyun eğmeyen bir gelenektir. Kökleri anadolu ve mezapotamya topraklarının derinliklerinde olan ve Mustafa Suphilerden Denizlere Mahirlere Mazlum Doğan`a ve önder İbrahim kaypakkaya`dan gelen bir direniş ve bas eğmezlik geleneğidir. Bu günde faşizmin saldırı ve imha etme politikalarına karşı ciddi bedeller ödenerek mücadele edilmektedir. Şehit düşen 4 THKP-C/MLSPB gerillasıda bu geleneğe bağlı kalarak silah elde toprağa düştüler ve devrim mücadelesine isimlerini altın harflerle yazdırdılar. Anıları önünde saygıyla eğiliyoruz.

Anma dörtler anısına hazırlana sinevizyonun izlenmesinin ardından sloganlar atılarak son bulduimage_pdf

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.