MKP: MUHAMMED ARSLAN GENÇLİĞİN DEVRİMCİ ÖFKESİDİR

0 946
image_pdf

ŞEHİTLERİMİZE BAĞIMSIZ VE ÖZGÜR BİR ÜLKEDE YAŞAMA SÖZÜMÜZ VAR

Devrim ve Sosyalizm Mücadelesinde, bir neferi daha yitirdik. Bir Yoldaş daha Kutup Yıldızı olarak bizlere görevlerini emanet etti. Birleşik Devrim Hareketi olarak yakından tanıdığımız ve bildiğimiz bir Yoldaşı daha ölümsüzlüğe uğurladık. Bedenini toprağa, mücadelesini halklarımıza armağan ederek Kadir Tandoğan(Muhammed Arslan)yoldaş ölümsüzler kervanına katıldı.

İnsanlığın, ezilen ve sömürülen milyarların bağımsızlık özgürlük ve sınıfsız sömürüsüz bir dünya ve toplum uğruna yaşamın yitiren tüm şehitler bizim şehitlerimizdir. Birleşik Devrim Hareketimizin şehitleri ise tıpkı diğerleri gibi özgün bir yerde durmaktadır. Aktüel özellikleriyle Birleşik Devrim Hareketimizin her bir militan savaşçısının önünde çok özel bir görev de bulunmaktadır ve birleşik devrimimizin önemli öncülleri ve sıra neferleri olarak kavganın en önünde yer almışlardır. Aynı şekilde düşmanın faşist saldırı ve tasfiye koşullarında Gerilla başta olmak üzere her bir alanda dişe diş bir direniş ve devrimci savaş içerisinde olmak mücadelemize ayrı bir güç ve moral kaynağı olarak ivme kazandırmaktadır.

Kadir Yoldaş halk gençliğinin öfkesi, kini, militan devrimci duruşun simgelerinden, öncülerinden biri olarak halk gençliğinin nasıl bir duruş sergilenmesi gerektiğinin de adı ve tarifi olmuştur. Halk Gençliği Kadirleşerek Birleşik Devrim Hareketinde yerini almalıdır, Kadir Yoldaşın çağrısıdır bu.

Genç yaşına rağmen yüreği ve ufku tarifsiz genişlikte olan Kadir Yoldaşa, asla geriye düşmeden devrim, sosyalizm ve komüniz mücadelesinde daha kararlı Militan savaşçılar olarak ısrar pratiğimiz sürerek layık olmaya çalışacağız. Bu temelde Kadir Yoldaş şahsında THKP-C/MLSPB’den yoldaşlara taziyelerimizi iletirken acıları acımız, yolları yolumuz diyerek devrim, sosyalizm ve komünizm mücadelemizde yaşatacağımızı ilan ediyoruz.

Devrim Şehitleri Ölümsüzdür!

Şehit Namırın!

Şehitlerimiz Toprakta, Hasadımız Devrim Olacak!

7 Eylül 2016

Maoist Kominist Partisi

image_pdf

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.