MKP: SELAM OLSUN HAZİRANIN ÖLÜMSÜZ NEFERLERİNE

0 720
image_pdf

 

DEVRİMİ ELLERİYLE YARATAN HAZİRANIN ÖLÜMSÜZ NEFERLERİNE SELAM OLSUN

Tıpkı Mayıs gibi Haziran’da coğrafyamız devrimci mücadelesinin bugünlere taşınmasında çelikleşen iradelerin öne atıldığı, başkaldırdığı ve nicelerinin toprağa düştüğü bir aydır.

71 devrimci çıkışının köklerini sıkı sıkıya bağladığı 15-16 Haziran büyük işçi direnişi, mevcut faşist iktidara karşı coğrafyamızda ayağa kalkan, ezilen-sömürülen halkların meşru gezi/Haziran ayaklanması ve Türkiye Kuzey Kürdistan devriminin şanlı tarihini canlarıyla-kanlarıyla ilmek ilmek ören, ölümsüzlerimizle tarihe bırakılmış kızıl bir nottur Haziran.

Emperyalist-kapitalist sistemin bölge çıkarları uğruna temsilcileri tarafından yürütülen imha, inkar politikalarına karşı koyuşun bir parçası olan  ölümsüzlerimizin destansı direnişleri tüm canlılığı ile kararlılığımızın timsali olmaya devam ediyor. Gelişen ve gün geçtikçe azgınlaşan faşizmin saldırılarına karşı, sınıfsız-sömürüsüz yaşam mücadelemizi devrimci ilkeler etrafında günün koşullarına uygun devrimci değişim-dönüşüm içersinde sürekli yenilenerek ancak ilerletebiliriz. Ve ancak bu şekilde büyük uyum dünyası hedefimize ulaşabiliriz.

Bu bilinçle Haziranı kızıllaştıran Hüseyin Cevahir, Tamer Arda, Atilla Ermutlu, Mahir Arpaçay, Alper Çakas ve daha nice ölümsüzlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. Onların şanlı ve onurlu mücadelelerini sosyalist halk savaşımızda yaşatarak ideallerini zaferle sonuçlandıracağız.

SELAM OLSUN HAZİRAN’IN ÖLÜMSÜZ NEFERLERİNE

DEVRİM VE SOSYALİZM ŞEHİTLERİ ÖLÜMSÜZDÜR

YAŞASIN BİRLEŞİK DEVRİMCİ MÜCADELEMİZ

27 HAZİRAN 2019  

MAOİST KOMÜNİST PARTİ

image_pdf

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.