MLSPB: KOBANÊ HALKLARIN ORTAK DİRENİŞİNİN ZAFERİDİR

0 632
image_pdf

DÜN BEKAA BUGÜN KOBANE


70’li yıllarda Bekaa Vadisi ne ise, bugün de Kobane aynı anlamı ifade ediyor. Betül Altındal Silahlı Propaganda Timi, adı altında DAİŞ’e karşı savaştıklarını söyleyen MLSPB/DEVRİM CEPHESİ savaşçıları bizim için 70’li yıllarda Bekaa Vadisi ne ise, bugün de Kobane aynı anlamı ifade ediyor. Kobane dünya devriminin kalbi, YPG devrimlerin kapısı ve başlangıç noktası haline gelmiştir. Kobane bizler açısından sosyalizmin umut noktasıdır” diye konuştu.

Türkiye devrimi ekseninde mücadele yürütürken genel planda Ortadoğu devrimini yaratacak Cephe’leri oluşturmak için de Kobane’deyiz Kobane’de, Türkiye devrimci hareketinden gelen başka örgütler de var. burada birlikteyiz ve aynı cephe’lerde savaşıyoruz. bu çok önemli, çünkü biz her zaman şunu söylüyoruz, masa başında değil savaş alanında birlik olur.

Kobane direnişi yıllarca ırkçı, faşizan yaklaşım ve zihniyetin koparmaya çalıştığı halkları birleştirdi. bu direniş, Türkiye halklarının da umudu haline geldi. devrimciler olarak bizler de halkların ortak mücadelesinin çimentosu olacağız. gezi devrimin provasıydı. Kobane ise, bunun gerçekleştiği ve tüm Türkiye ve Ortadoğu’ya taşınacağı alandır. herkes bilmeli’ki Kobane direnişi halkların gerçek mücadelesidir.

  • KAYITSIZ KALAMAZDIK

Burada ortaya çıkan devrime kayıtsız kalmak mümkün değildir. Burada Kürtler, Ermeniler, Araplar, Süryaniler ve Türkler birlikte mücadele ediyor. Ardımızda nice şehitler bıraktık, hepsi bizim şehidimiz. Hepsi dünya devriminin tarih boyunca ortaya çıkan şehitleri içinde yerini aldı. ben de bir Türk olarak burada bulunmamın halkların ortak mücadelesi ve özgür geleceği için bir görev ve sorumluluk olduğunu düşünüyorum” ifadesini kullandı.

  • KOBANÊ BİZE DEVRİMİ SUNDU

Kobane direnişi ve Rojava devrimi ise, bize gerçek bir devrimi sundu ve bize düşen de bunu korumak ve yanında yer almaktı. Ortak direnişi şimdi burada gerçekleştiriyoruz. Türkiye devrimci hareketleri ile yan yana olmaya çalışıyoruz. Masa başında yapamadığımız birlikteliği burada sağlıyoruz.

Burada şehit düşen Türkiye devrimci hareketinin neferlerini, yoldaşları anıyoruz. Onlar bizim için birer kutup yıldızı olmuştur. Dayanışmanın, devrimin kutup yıldızları olmuşlardır. Onların şehadeti direnişimizin simgesi olmuştur.

KURTULUŞA KADAR SAVAŞ…

02 OCAK 2015

MLSPB/DEVRİM CEPHESİ

image_pdf

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.