THKC SAVAŞÇISI ENTERNASYONALİST DEVRİMCİ: ALPER ÇAKAS

0 1.516
image_pdf

 

SELAM OLSUN; HALKLARIMIZIN DEVRİMCİ KURTULUŞU İÇİN SİLAH KUŞANANLARA

Alper Çakas yoldaş, Serhatlı ve Koçğirili bir emekçi ailenin oğlu olarak 1995 yılında dünyaya geldi. 2013 yılında MLSPB/DEVRİM CEPHESİ saflarına katıldı. Devrim Cephesi’nin düzenlediği çeşitli korsan gösteri ve eylemlerdeki militan tavrı Alper Çakas yoldaş’ı Parti-Cephe’mizin Enternasyonalist karakterine uygun olarak Rojava devrimine katılmasını sağladı.

Nisan ayının sonunda devrimin ülkesi Rojava topraklarına ayak basan yoldaşımız, çeşitli ülkelerden, halklardan ve örgütlerden devrimci sosyalistlerin kuruluş çalışmasını yürüttüğü Enternasyonalist özgürlük taburun’da Didar Şensoy Silahlı Propaganda Birliği’nin  bir savaşçısı olarak yerini aldı.10 Haziran’da kuruluşu gerçekleştirilen Enternasyonalist Özgürlük Taburu ile birlikte Siluk- Tıl-Abyad ve Gıre-spi yi çetelerden temizleme operasyonuna katıldı.

Komutan Rubar Qamışlo hamlesinin 52. Gününde YPG/YPJ’nin öncülüğünde Rakka-Gıre’spi yolu üzerinde devam eden çeteleri temizleme operasyonu sırasında MLSPB/DEVRİM CEPHESİ üyesi ve Enternasyonalist Özgürlük Taburu savaşçısı Alper Çakas (Ahmet Saner Koçgiri) yoldaş, 27 haziran günü faşist, IŞİD (DAİŞ) çeteleriyle girdiği çatışmada şehit düştü.

Selam olsun; Kobane’de, Şengal’de, Tıl Hamis’te ve Cizire’de halklarımızın devrimci kurtuluşu için silah elde çarpışarak düşenlere.

Selam olsun; Kader Ortakkaya’lara, Mahir Arpaçay’lara Paramaz Kızılbaş’lara, Gıre-Spi’nin Enternasyonalist savaşçıları Halil Aksakal’lara, Ahmet Saner Koçgiri’lere.

Selam olsun; Rakka Gıre-Spi’ de halklarımızın devrimci Enternasyonalist kızıl sancağını dalgalandıran halk savaşçılarına.

Onlar’ ki; diz çöktürülmek istenen insanlığın cüret ve iradesini kuşanan çağımızın Stalingrat’çıları kızıl tugayları’dır.

Onlar’ki; Şengal’de, Tawusa melek’in aydınlık yüzleridir muawiye’nin katil çetelerine karşı savaşan Kerbela’nın Hasan, Hüseyin’leridir.

Onlar’ki; Parti Cephe’nin Enternasyonalist kızıl sancağını dalga dalga taşıyan Serpil Polat’ın Orhan yılmazkaya’ nın yoldaşlarıdır.

Emperyalizm ve işbirlikçisi faşist T.C Oligarşisi’nin desteklediği IŞİD (DAİŞ) çeteleri yenilecek. silahlanan ve savaşan Ortadoğu halkları kazanacak.

YOLUMUZ DEVRİM YOLUNDA DÜŞENLERİN YOLUDUR!

MAHİR HÜSEYİN ULAŞ KURTULUŞA KADAR SAVAŞ!

YAŞASIN ORTADOĞU DEVRİM CEPHESİ!

3O HAZİRAN 2015

MLSPB/DEVRİM CEPHESİ

ROJAVA CEPHE KOMUTANLIĞI

www.THKP-C.org   Video: Alper Çakas

image_pdf

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.