TKP/ML Kadın Komitesi: Cenazelerimiz ailelerine teslim edilmiyor

0 775
image_pdf

TKP/ML Kadın Komitesi İstanbul Sarıgazi’de pankart asarak Dersim Ovacık’da şehit düşen TİKKO gerillalarını selamladı.

6-9 Eylül tarihinde Ovacık Büyükköy kırsalında üç gün süren hava bombardımanının ardından şehit düşen TKP/ML Merkez Komite Üyesi Erol Volkan İldem (Nubar) ve TİKKO komutanlarından Fadime Çakıl’ı (Rosa) mücadelelerinde yaşatacaklarını vurgulayan TKP/ML Kadın Komitesi şunlara dikkat çekti:

“Selam olsun karanlıkları can bedeli aydınlığa çıkartmak için mücadele edenlere, silah elde düşenlere-dövüşenlere. Acımız asla hıncımızdan daha büyük olmayacak. Düşenlerimizi güneşe uğurlarken yaralarımızı daha sıkı saracak, yoldaşlarımızın bıraktığı mücadele sancağını daha ileriye taşıyacağız.

Emekçi halkımız, yoldaşlar; İki yoldaşımız TC devletinin üç gün aralıksız süren saldırıları sonucu şehit düştüler. TC’nin son teknolojik silahlarıyla sürdürdüğü üç günlük savaşına iki yoldaşımız çelikten iradeyle karşılık vermiştir. Havadan ve karadan sürdürülen bu üç günlük savaş düşmanın nedenli büyük bir korku duyduğunun sadece bir göstergesi olmuştur.

27 gündür cenazelerimiz ailelerine, yoldaşlarına teslim edilmiyor. Yoldaşlarımızı katledenler, bedenlerine en aşağılık işkenceleri yapanlar ailelerimizin acılarının katlanmasını istiyor. Yoldaşlarımız düşman karşısında can feda bir direnişle görevlerini yerine getirdiler. Bizler de Nubar ve Rosa’laşarak görevlerimizi yerine getireceğiz. Acılarımız sınıf kinine, hesap sorma bilincine dönüştürerek onları son yolculuklarına uğurlayacağız.

Emeği sömürülen, kimliği yoksayılan, bedeni köleleştirilen göğün yarısı kadınlar; Meral Yakar yoldaşla başlayan kadının kurtuluş mücadelesi Rosalarla sürüyor-sürecek…”

image_pdf

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.