TUZLA’DAKİ FABRİKA YANGININI HBDH ÜSTLENDİ

0 993
image_pdf

 

İSTANBUL TUZLADA ÇIKAN FABRİKA YANGININI HBDH ÜSTLENDİ

Tuzla Orhanlı Deri Organize Sanayi Bölgesi Deri Yan Sanayi Sitesinde faaliyet gösteren Ema Kimya Sistemleri-Huntsmann’a ait fabrikaya yönelik eylemi üstlendi.

HBDH Milisleri imzasıyla yayınlanan açıklamada “18 Eylül günü İstanbul Tuzla’da bulunan bu fabrikaya milislerimiz tarafından bir eylem gerçekleştirilmiştir” denildi.

18 Eylül günü İstanbul Tuzla Orhanlı Deri Organize Sanayi Bölgesi Deri Yan Sanayi Sitesinde faaliyet gösteren Ema Kimya Sistemleri-Huntsmann’a ait kimyasal maddeler ve askeri kamuflaj üreten fabriya eylem gerçekleştirdiğini açıkladı.

Sözkonusu şirketin “halkın ve emekçilerin emeği ile faşist iktidarın savaş ekonomine destek olduğunu” belirten HBDH, “Bilinmelidir ki faşizm ile beraber hareket eden her kişi ve kurum halkımıza düşmanlık yapıyor ve biz bunun hesabını soracağız” diye uyardı.

HBDH son aylarda çok sayıda eylemi üstlendi. En son 15 Eylül’de Bursa’da B yüzlerce aracın bulunduğu Yedi-Emin deposunda çıkan yangını üstlenen HBDH, depodaki araçların bir çoğunun istihbarat ve diğer devlet kurumlarına tesis edildiğine dikkat çekmişti.

HBDH, Hatay’da 9 Eylül’de bir yük gemisine yönelik sabotajı, 6 Eylül’de İstanbul Pendik’te polyester fabrikası ile Sultanbeyli’de bir yatak fabrikasındaki yangınları ve 1 Eylül’de Muğla’nın Marmaris ilçesinde lüks bir yatın yakılmasını da üstlenmişti.

image_pdf

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.