ZAXO’DA TSK ASKERİ ÜSSÜ VURULDU 20 ASKER ÖLDÜ

0 1.053
image_pdf

Öz Savunma Güçleri Zaxo’da Türk üssünü vurdu: 20 asker öldürüldü

Zaxo’da bulunan Türk üssüne yönelik yapılan eyleme ilişkin açıklama yapan Güney Kürdistan Öz Savunma Güçleri, etkili eylemde 20 Türk askerin öldürüldüğünü, bir askeri araç ve karakolda bulunan birçok barınağın imha edildiğini belirtti.

Güney Kürdistan Öz Savunma Güçleri Dihok’un Zaxo ilçesinde bulunan Türk üssünü vurdu. Girê Bîyê Karakolu’nu hedefleyen Güney Kürdistan Öz Savunma Güçleri, “karakolda bulunan mevzii, barınak ve binaların 2 ayrı koldan ateş altına alan güçlerimiz, etkili vuruşlar sonucunda 20 düşman askerini öldürülürken, karakol yerleşkesinde bulunan 1 askeri araç ve karakol yerleşkesinde bulunan birçok barınak yanarak imha olmuştur” dedi.

Güney Kürdistan Öz Savunma Güçleri’nden yapılan yazılı açıklamada şunlar belirtildi: “Medya Savunma Alanları’nda ve Güney Kürdistan topraklarında bulunan Xakurkê bölgesine yönelik işgal harekâtı başlatan TC devletine karşı, 7 Haziran günü birliklerimiz saat 18.00’da Zaxo’nun Bêgova beldesinde bulunan işgalci TC ordusunun Girê Bîyê karakolunu hedefleyen bir eylem düzenlemiştir.

Karakolda bulunan mevzii, barınak ve binaların 2 ayrı koldan ateş altına alan güçlerimiz, etkili vuruşlar sonucunda 20 düşman askerini öldürülürken, karakol yerleşkesinde bulunan 1 askeri araç ve karakol yerleşkesinde bulunan birçok barınak yanarak imha olmuştur.

Eylem ardından işgalci TC ordusu, obüs ve havan topları ile Rusê ve Şundırê köylerinin çevresini bombaladıktan bir süre sonra savaş uçakları Koordine Tepesi ve Şundirê köyü çevresini bombalamıştır.

Gerçekleştirilen bu bombardımanlarda herhangi bir kayıp olmazken, yöre halkına ait bağ ve bahçelerde maddi hasar meydana gelmiştir.”

image_pdf

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.