DKDD olarak siyasi kırım operasyonlarına karşı HDP’nin yanındayız!

0 700
image_pdf

Devrimci Kültür ve Dostluk Derneği sosyal medya hesabı fecebook’tan bir açıklama yaparak HDP’ye yönelik siyasi kırım operasyonlarına ve faşizme karşı “DKDD olarak HDP’nin ve demokrasi cephesinin yanındayız!”  ifadelerine yer verdi.

  • DKDD AÇIKLAMASI

Halkların Demokratik Partisi ile Dayanışma Ziyareti Gerçekleştirdik.

HDP’ye yönelik kayyum darbesinin ardından hız kesmeden devam eden operasyonlara karşı devrimci sorumluluk gereği HDP İstanbul il örgütüne dayanışma ziyareti gerçekleştirdik. Bu süreç içerisinde dayanışmayı her alanda nasıl büyütebileceğimiz üzerine sohbet ettik.

Gerçekleşen ziyarette DKDD üyeleri; “HDP’ye yönelik operasyonlar devam ederken, geçmişten bu yana dayanışmayı Hüseyin Cevahirler’den miras kalan Ortadoğu Devrimci Çemberi muhteviyatına uygun olarak, devrimci bir görev olarak gördüklerini belirtti. Dayanışmaların sadece ziyaretlerle, açıklamalarla değil herkesin güçleri oranında faşizme karşı demokrasi cephesine katkı sunması ile büyüyebileceğini, demokratik-devrimci güçlerin HDP ile dayanışma ve güç birliğine girmelerinin tarihsel bir görev olduğunu, faşizme ve uygulamalarına karşı güç birliği içinde olunmasının önemini vurguladı. “

HDP temsilcileri ise; Devrimci dayanışmanın ve ziyaretlerin HDP için çok önemli olduğunu, faşizme karşı bir demokrasi cephesinin varlığının ve devrimci-demokratik güçlerle birlik içinde olmanın sürecin gerekliliği olduğunu vurguladı.

DKDD olarak dayatılan siyasi kırım operasyonlarına karşı HDP’nin ve demokrasi cephesinin yanındayız!

-DEVRİMCİ KÜLTÜR ve DOSTLUK DERNEĞİ


image_pdf

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.