MLSPB/DEVRİM CEPHESİ: ROJAVA’NIN SİMGESİDİR KOBANÊ

0 902
image_pdf
HALKIMIZI SAVAŞA VE ZAFERE ÇAĞIRIYORUZ.!

Tarih boyunca, devrimci halklar, zulme ve sömürüye karşı direniş kültürünün öncüsü olmuştur. Emperyalizm ve onun işbirlikçi uşakları, bütün imkanları, yüksek teknolojiyle donatılmış silahlarıyla, insanlık dışı saldırı politikası yürütürken devrimci irade ve cüret her zaman bu politikaları boşa çıkarmıştır.

Sınırlarla parçalanmış, kültürü, kimliği, dili ve bilinci dört parçada lime lime edilmiş Kürdistan halkının uyanışıyla bütün halklar ayağa kalkmıştır. Nasıl ki; Stalingrad Filistin’de Vietnam’da emperyalizme siyonizme ve faşizme diz çöktürdüysek, bugün Rojava’da dünya devriminin umudu ve zafere olan bağlılığının somut gerçekliğini yaşıyoruz.

Rojava devrimi, aynı zaman da enternasyonal dayanışmanın en ileri boyutudur. Emperyalizmin boyunduruğu altında yaşamak istemeyen mazlum halkların direniş meşalesi, zulme ve sömürüye karşı başkaldırının en somut hali, en direnişci pratiği Ortadoğu’da oynanan bütün oyunları boşa çıkartan dünya devriminin kalbi, Rojava’nın simgesidir Kobane.

Bu nedenle; MLSPB/DEVRİM CEPHESİ gerillaları, Rojava’nın savaş cephelerinde, nasıl silah başında olduysa Kobane direnişi saflarında aynı kararlılıkla yerlerini almışlardır. Önder Mahir Çayan’ın Parti-Cephe iradesi ve devrimci dayanışmanın sınırsız yoldaşlığıyla MLSPB/DEVRİM CEPHESİ saflarında; sosyalizm ve Enternasyonalizmin kızıl bayrağını yükseltmek ve devrimci mücadeleyi dalga dalga yaymak için halkımızı savaşa ve zafere çağırıyoruz.

YAŞASIN DEVRİM VE SOSYALİZM

YAŞASIN ORTADOĞU DEVRİM CEPHESİ

KURTULUŞA KADAR SAVAŞ

26 ARALIK 2014

MLSPB/DEVRİM CEPHESİ

image_pdf

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.