THKP-C/MLSPB: KOBANÊ “DÜŞTÜ DÜŞECECEK” DİYENLERE TARİHSEL BİR TOKAT ATTIK

0 1.031
image_pdf

TABÛRA AZADÎ YA ÎNTERNASYONAL


10 Haziran 2015 tarihinde Enternasyonalist Özgürlük Taburu’nun kuruluşundan 3 gün sonra MLSPB/DEVRİM CEPHESİ imzası ile bu bidiriyi yayınlamıştık. Emperyalizme ve onun kurduğu IŞİD çetelerine karşı Partimiz THKP-C/MLSPB çizgisine ve Mahir Çayan’ın, Deniz Gezmiş’in pratik tutumlarına yakışır bir tavrın kendi kaderini tayin savaşına tutuşmuş olan Kürt halkınında yanında yer almaktan geçtiğini dosta düşmana bildirmiştik. Biz THKP-C/MLSPB olarak Leninist Ulusların Kendi Kaderini Tayin Hakkı ile belirli bir anda o uluslara önderlik eden güçlerin niteliği konusunu birbirine karıştırmayız. İlkesel devrimci tutum budur. 


TÜRKİYE, ORTADOGU VE DÜNYA HALKLARINA

Emperyalist güçler ve onların kukla taşeronları 21. yy. ın başında, Rojava’da gerçekleşen Devrimi boğmak tasfiye etmek için kendi elleriyle besledikleri, büyüttükleri Kontr-gerilla (DAİŞ) IŞİD çetelerini, Kobane üzerine salmış ve böylece Kürt halkının şahsında Ortadoğu ve Dünya Halklarının iradesini kırabileceklerini hesaplamışlardır.

Fakat, Rojava halkı YPG/YPJ öncülüğünde dünyanın çeşitli ülkelerinden Enternasyonalistler olarak emperyalist güçlere ve kukla devletçiklerine karşı emekçi halk sınıflarının ve birleşmiş insanlık idealinin taşıyıcıları olan Enternasyonalistler faşist IŞİD çetelerine karşı çağımızın en görkemli, destansı, direnişini sergileyerek ve kahramanca bir iradeyle direnerek “düştü düşecek” diyenlere unutamayacakları tarihsel bir tokat attık.

Parti-Cephe’mizin kurucusu Önderimiz Mahir Çayan Amerikan emperyalizmi’nin maşası, Ortadoğu halkları’nın baş düşmanı faşist İsrail’ in Filistin halkına karşı yürütüğü soykırıma karşı Filistin ve Ortadoğu halklarının Siyonist katili Efraim Elrom’u cezalandırarak Ortadogu devrim cephesinin aktif bir tarafı olmuştur. Emperyalizme karşı bağımsızlıgın sembolü Deniz Gezmiş, Filistin halkıyla işgalci Siyonistlere karşı dövüşerek Filistin devriminin bir parçası olmuştur ve Ortadoğu halklarıyla emperyalizme ve siyonizme karşı savaşmıştır.

Biz; MARKSİST LENİNİST SİLAHLI PROPAGANDA BİRLİĞİ/DEVRİM CEPHESİ olarak çeşitli uluslardan, halklardan ve örgütlerden Enternasyonalistler olarak, Rojava’da gerçekleşen Halk Devrimi’ne Enternasyonalist destegi ve katkıyı sunarak, Rojava Halk Savaşı’nın aktif bir öznesi ve bileşeni olduk. Devrimde, YPG/YPJ güçleri ile bilikte DAİŞ çetelerine karşı devrim Cephelerinde silah arkadaşlığını, devrimci yoldaşlığı paylaştık.

Bizler; ENTERNASYONALİST ÖZGÜRLÜK TABURU olarak Türkiye, Kürdistan, Ortadoğu ve dünyanın çeşitli ülkelerinden Türk, Kürt, Arap, Fars, Süryani, Laz, İspanyol ve daha birçok kimlikten devrimci sosyalist ve komünist olarak Rojava’da, gerçekleşen halk devrimini savunmaya, devrimi dalga dalga ülkemize, Ortadoğu’ya ve dünya’ya taşımaya çağırıyoruz.

Biz; MARKSİST LENİNİST SİLAHLI PROPAGANDA BİRLİĞİ/DEVRİM CEPHESİ olarak emperyalist güçlere ve onların kuklalarına tetikçi çetelerine karşı halklarımızı savaşa devrime ve zafere çağırıyoruz.

Emperyalistler, Siyonistler, Sömürgeci rejimler ve taşeron çeteleri yenilecek. direnen ve savaşan halklar kazanacak.

Devrime dalga dalga koşan, devrim için dövüşen düşen, genç kadın ve erkek kahraman evlatlarınızı gururla ve özlemle kucaklayın, Onlar’ki ihtilalin çocuklarıdır, Onlar’ki Hallacı Mansur’un, Baba İsak’ların Bedreddin’lerin, Pir sultan’ların Daileri’dirler. Mahir’in, Deniz’in Kaypakkaya’nın yolunda yürüyenlerdir. Onlar’ki Haziran şafağında halklarımızın devrimci kurtuluşu için dövüşenlerdir.

Onlar’ki bin yıllardır ülkesi ve kimligi parçalanmış Kürt halkının kardeşleridir,Onlarki Demirci kawa’nın, Mazlum’un Kemal Pir’in yoldaşlarıdır. Onlar’ki Filistin halkının Ebu Ali Mustafa’sı, İran’da Bijan Cezani’nin fedaileridir.

Kimse düş gücünü kısırlaştımasın yaşlı dünyamız daha pek çok Uluslararası Tugay görecek, daha pek çok Arjantin’li, Bolivya’larda Kongo ormanlarında savaşacak. daha pek çok Serpil Polat’lar Mahir Arpaçay’lar Kürdistan’da savaşacak , daha pek çok Erik Scurfialt, İvana hoffmanınlar Anadolu’da savaşacak.

PARTİ-CEPHE MEVZİSİ DEVRİM CEPHESİ

KURTULUŞA KADAR SAVAŞ

BÜTÜN ÜLKELERİN İŞÇİLERİ VE EZİLEN HALKLARI BİRLEŞİN

13 HAZİRAN 2015

MLSPB/DEVRİM CEPHESİ

image_pdf

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.