HBDH: CEM BOYNER’İN ZEYTİNYAĞI FABRİKASI KÜL OLDU

0 646
image_pdf

EFRİN’İN İNTİKAMI: ZEYTİN GÖZLÜ ÇOCUKLAR FABRİKANIZI KÜLE ÇEVİRDİ

Balıkesir Ayvalık ilçesinde bulunan Cem Boyner ve Ali Kürşat ailelerine ait zeytinyağı fabrikasında çıkan yangın sonucunda fabrika küle dönmüş milyon dolarlık hasar meydana gelmişti.

Zeytindalı” operasyonu adı verilen Efrîn işgali sırasında TÜSİAD’ın Başkanı Erol Bilecik şöyle bir açıklama yapmıştı: “Terör odaklarına karşı haklı mücadelede yüreğimiz Türk Silahlı Kuvvetlerimizle birlikte. Dileğimiz, kahraman askerlerimizin zaferi ve yurda sağ salim dönüşleridir. Zeytin Dalı Harekatı sayesinde sınırlarımızda barışın ve huzurun kalıcı olarak tesisini temenni ediyoruz.”

HBDH Eylemi, Efrîn’de işgalci Türk devletine karşı savaşarak şehit düşen Türkiye’li ve Kürdistan’lı devrimcilere atfen gerçekleştirdiklerini duyurdular.

  • HBDH: AÇIKLAMANIN TAMAMI

01 Ağustos 2019 günü Balıkesir Ayvalık ilçesinde bulunan Cem Boyner ve Ali Kürşat ailesine ait Zeytinyağı fabrikası bir gecede tarafımızdan, küle döndü.

TUSİAD – MUSİAD ya da başka isimler çatısı altında birleşen Türkiye’de ki sömürü sisteminin temsilcileri her ne kadar birbirlerinden farklı gibi görünseler de sömürü, işgal, yağma ve talan konusunda birleşerek varlıklarını sürdürmektedirler.

Bir dönem Cem Boyner’in de başkanlığını yaptığı TUSİAD, dönem dönem AKP-MHP iktidarına muhalif gibi görünse de en çok zenginleştikleri dönemin azgın sömürünün arttırıldığı, grevlerin ve sendikal hakların yasaklandığı AKP döneminde gerçekleştiğini kabul etmektedirler.

AKP’nin, işçi düşmanı tüm ekonomik programlarına tam kadro alkış tutan bu yapı için tek kutsal, para ve kardır. İşçinin canından, halkın acılarından servet tahvil eden bu çürümüş sistemin yapıcıları öfkemizin temel hedefidir.

AKP – MHP öncülüğünde devletin tüm yapıları ve sermaye sınıfları ile desteklenen AFRİN işgalinde binlerce insanın katledildiği, çetelerce işkence edildiği, yağma ve ganimet anlayışı ile sömürgeleştirilmeye çalışıldığı, binlerce zeytin ağacının ateşe verildiği, zeytinlerinin çalınarak Türk sermayesinin markaları ile yağmalandığı sömürgeciliklerine “zeytin dalı” ismini verdiler.

TUSİAD bu operasyona tam destek vererek, “ülkemizin güvenliği için…” dediği açıklamasında, bu kanlı kirli işgalden gelecek paraya gözünü dikti.

Yağmadan, işgalden, sömürüden, sömürgecilikten beslenen kam emici sınıflara, daha önce de ifade ettik, “mazlumlara, ezilenlere taşıdığınız ateşin dumanında boğulursunuz”. Sizin yağma siyasetinize karşı, halkların özgürlüğüne ve kardeşliğine adanmış onlarca yürek Türk, Kürt, Arap halklarının evladı Afrin’de işgalinize karşı direnerek ölümsüzleştiler. Onlar halkların kurtuluş yolunu bir kez daha gösterdiler.

“Zeytindalı” adı altında işgal siyasetine karşı Afrin’de direnerek ölümsüzleşen “zeytin gözlü çocuklar” geri döndüler.

Songül, Dicle, Hüseyin, Görkem, Ruhat, Sedat, Erdal, Sinan, Kenan, Ramazan ve onlarcası geri döndüler. Bugün hesap soruyorlar.

1 AĞUSTOS 2019

HBDH-MİLİSLERİ

image_pdf

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.