KONYA’DA SİLAH FABRİKASI YANGININI HBDH ÜSTLENDİ

0 614
image_pdf
DÎYAR XERIB VE MUHAMMED YOLDAŞ  ADINA BU EYLEMİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Konya Beyşehir ilçesinde konumlanan silah fabrikaları her iktidar tarafından palazlandırılmış, karşılığında derin devletin kontra faaliyetlerine, özel harp dairesine, savunma sanayi adı altında hizmet ettirilmiştir. Demirel’den, Çiller’e, bizzat desteklenen bu fabrikalar, bugün de AKP-MHP faşizminin derin yapısı SADAT’a gayri-resmi envanter üretmeye devam etmektedir. Paramiliter, faşist güçleri silahlandıran ve halklarımıza yönelik provakasyon ve katliamlara silah üreten bu tesislerden Huğlu Silah Fabrikasına 30 Temmuz 2019 günü ileri teknik kulanarak, tarafımızca misilleme eylemi düzenlenmiştir.

Türk Özel Harp Dairesi tarafından organize edilen ve işbirlikçi- ajanlarla geliştirilen devrimci öncülere yönelik suikast ve saldırılara misilleme olarak gerçekleştirdiğimiz bu eylemi Sinan Sor (Ali Aktaş) – Şehit Helmet (Dîyar Xerib ve Muhammed) adına bir intikam eylemi olarak gerçekleştirdik. Bu iki kahraman yurtsever devrimci, Türk sömürgeciliğin, Kürt Halkına yönelik soykırım saldırıları sonucu ölümsüzleşmişlerdir. Helmet ve Sinan yoldaşlar şahsında devrimcilere yönelik ajan ve katliam faaliyeti içine girmiş, girecek olan tüm faşist odaklar cezasız kalmıyor / kalmayacaktır.

En güvenilir sandıkları arka bahçeleri “güvenli bölge” olma vasfını yitirmiştir. Günlerdir görüldüğü üzere güçlerimiz her yerde yüksek teknik geliştirerek kesintisiz savaşla hesap sormaktadır.

Söz konusu güçleri bir kez daha uyarıyoruz. Türkiye emekçilerini baskı ve terörle sömüren ve Kürt halkı üzerinde katliam uygulayan AKP-MHP faşizminden desteğinizi çekin. Ne sarayı, ne SADAT’ı, ne MİT’i, hiçbir şey sizi kurtaramaz. Türkiye ve Kürdistan Devrimcileri yaptığınız bu katliamların hesabını bir bir soracaktır.

HBDH – MİLİSLERİ

image_pdf

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.