HBDH: KONYA AKŞEHİR’DE MÜHİMMAT YÜKLÜ KAMYON İMHA EDİLDİ

0 1.185
image_pdf

 

HBDH KONYA’NIN AKŞEHİR İLÇESİNDE MÜHİMMAT TAŞIYAN KONVOY İMHA EDİLDİ

10 Ağustos 2019 günü Konya Akşehir ilçesinde seyir halinde olan mühimmat yüklü 8 araçlık askeri konvoy HBDH  birimlerince imha edilmiştir. gerçekleştirilen bu eylem Alişer, Bayram Ve Ulaş Yoldaşlar Anısına Yapılmıştır.

Bölge halklarının özgürlüğünün önündeki en büyük tehdit olan işgalci-faşist Türk devleti sınır hattına yönelik işgal hazırlıkları kapsamında bölgeye takviye amaçlı sevk edilen askeri konvoy hakkında istihbari bilgilere ulaşan birimimiz, güzergah ve geçiş saati bilgilerine uygun olarak hazırlıklarını yapmış ve başarılı bir biçimde hedefi imha etmiştir. Seyir halinde gerçekleşen patlamalar sonucu araçlarda bulunan askerlerin akıbetide, tıpkı Reyhanlı’da ki gerçekler gibi iktidar tarafından gizlenmektedir. Çok sayıda ölü ve yaralı bulunduğu birimlerimiz tarafından tespit edilmiştir.

Sömürgeci TC faşizmi Kürt halkına, işçilere, kadınlara, gençlere topyekün savaş ilan etmiştir. İçerde yürüttüğü savaş yetmemiş savaşı sınırların dışına taşımıştır. Emekçi ve yoksullar, ezilen halklar hergün bu savaşta ya açlıktan ya da mermilerden, bombalardan kaynaklı ölmektedir. Hergün kadınlar bu iktidarın koruduğu erkeklerin cinayetine kurban olmaktadır.

Birleşik Devrim mücadelemiz AKP/MHP faşizmini hedef almıştır ve mutlaka yenilgiye uğratacaktır. Ağustos ayında yeni saldırılar düzenleyeceğini anlatan Erdoğan ve iktidarı ağzından çıkan her savaş kelimesinde daha fazla güçlerimizin hedefi haline gelecektir.

Faşist Türk Devleti’nin savaş araçlarını hedef alan ve imha eden güçlerimizi bu başarılı eylemleri için kutluyoruz.

ZAFERE KADAR SAVAŞ

HBDH

image_pdf

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.