HBDH: ZONGULDAK ALAPLI’DA FINDIK FABRİKASINI KUNDAKLADIK

0 1.143
image_pdf
HBDH: ZONGULDAK ALAPLI’DA ERÇAL AİLESİNE AİT FINDIK FABRİKASINI KUNDAKLADIK

Tarım İşçileri veya Mevsimlik Köleler olarak adlandırılan sigortasız, güvencesiz kölelik şartlarında çalıştırılan fındık İşçileri, Faşist Türk devletinin ve Tarım Burjuvazisinin İnsafsızca sömürüsüne maruz kalmakta, her fındık hasadı döneminde Erçal Ailesi vb. tüccarlar tarafından insafsızca çalışma koşullarında sömürülmekte. bugün bu tarım (mevsimlik) işçileri aynı zamanda Irkçı-faşist Türk devletinin  işgalci ve kirli savaşının etnik, ırkçı saldırıları ilede karşılaşmaktalar. Bu eylem aynı zamanda mevsimlik tarım emekçilerinin bu yanına dikkat çekmek içinde yapılmıştır.

 “5 Ağustos 2019 günü Erçal ailesine ait Zonguldak Alaplı ilçesindeki fabrika güçlerimizce imha edilmiştir. Saatlerce süren yangın sonrası fabrika kullanılamaz hale gelmiştir.

Eylemimiz; 14 Ağustos 2017 yılında Rojava halklarının özgürlük savaşına katılarak yüzlerce savaşçıya eğitim vermiş, tüm mazlum halkların kardeşliği ve özgürlüğü için savaşmış Aynı zamanda HBDH Gerillaları olan Nubar Ozanyan Ve 5 agustos 2016 yılında Medya Savunma Alanlarında Şehit Düşen Muhammed Arslan yoldaşlar Anısına gerçekleştirilmiştir.

5 AGUSTOS 2019

HBDH- MİLİSLERİ

image_pdf

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.